fbpx

Tikka T3x. Genialu tai, kas paprasta

0520161722b

Suomiški ginklai yra unikalūs kūriniai, pasižymintys paprastumu ir aukšta kokybe, sugebantys šauliui perteikti visą medžioklės malonumą, užtikrinantyis sklandų mechanizmų darbą bei aukščiausią geriausią galimą rezultatą už prieinamą kainą. Ne veltui jie Lietuvos medžiotojų vieni mėgstamiausių.

Pasauliui judant į priekį, tobulėjant technologijoms ginklų gamintojas SAKO, gaminantis Tikka šautuvus, nesnaudė ir klausėsi savo klientų, priimdamas technologinius sprendimus, kad ginklai būtų dar geresni, dar patrauklesni ir dar geidžiamesni. Taip gimė Tikka T3x. T3x modulinės sistemos technologija leidžia šauliui priderinti ginklą prie savo poreikių ir siekti aukštesnių sporto ar medžioklės rezultatų.

Dažnai iš medžiotojų ir šaulių buvo galima išgirsti, kad šaudant atsigulus norėtųsi patogesnės pistoletinės rankenos, kad rankena plonoka ir nedidelėmis plaštakomis ginklą nepatogu suimti. Ši problema išspręsta pritaikius modulinę sistemą.

tikka t3x

Dabar galime drąsiai keisti rankenas savo nuožiūra ir pajusti, ką reiškia tikra ergonomika. Rankeną pakeisti paprasta kaip dukart du. Keli pasukimai rakteliu, ir rankena jau nuimta. Ne vienas medžiotojas keliauja per parduotuves dieną iš dienos ieškodamas savojo ginklo, kuris priliptų tik paėmus į rankas. Dabar ilgai ieškoti nereikės – ginklą prisiderinsite prie savęs. Tolimojo šaudymo entuziastams aktualus šis naujas pakeitimas: buožės lovelio praplatinimas, kuris gelbės kiekvieną šaulį, šaudantį gulomis nuo smėlio maišo ar kitos atramos. Taiklus šūvis garantuotas, kuomet ginklas stabilus. Dabar norint pritaikyti savo ginklą tolimajam šaudymui reikia labai nedaug. Geri įspūdžiai garantuoti!

tikka t3x

Ne ką mažiau svarbūs ir kiti praktiški bei džiuginantys patobulinimai. Ginklo buožės raštai geriau prilimpa prie rankos, buožės vidus pripildytas specialaus užpildo, sumažinančio plastikimasinės buožės skambesį atsitrenkus į medžiotojo kelyje pasitaikančias kliūtis ar tiesiog lipant į tykojimo bokštelį ir užkliudžius kopėčias ar bokštelio suolą. Prie šių naujienų puikiai priderintas naujos kartos buožpadis amortizatorius, pagamintas iš minkštesnio kaučiuko, kuris labai maloniai limpa prie peties ir sugeria šūvio atatranką.

Neapsieita ir be jau labai seniai kvestionuojamo patobulinimo ,– tai Tikka T3 spynos galinis apsauginis kamštis, kuris buvo iš plastmasės. Nors ši detalė realiai tik estetinis elementas ir nefiksuoja nei spyruoklės, nei adatos, bet medžiotojų balsas buvo išgirstas – dabar tai metalinė detalė. Ginklo uokso anga praplatinta, kad prireikus galėtumėte lengviau įdėti šovinį į lizdą. Viršuje padaryti papildomi tvirtinimo kanalai Picatinny pavažai ar kitiems sunkesniems aksesuarams, pavyzdžiui, naktiniam taikikliui.

tikka t3x

Na, ir paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus, o gal ir pats svarbiausias, ne kiekvienam matomas ir žinomas dalykas. Tai atatrankos kaladėlė, kurią galima pamatyti tik nuėmus buožę. Dėl jos vamzdis išlaiko pastovią laisvai plaukiojančio vamzdžio būseną bei sugeria šūvio atatranką. Dabar ši kaladėlė ne duraliuminio lydinio, o paties tikriausio ir tvirčiausio plieno. Netgi atlikę kelis tūkstančius šūvių nepastebėsite jokių metalo nusidėvėjimo žymių.

Daugelį metų vienas populiariausių Lietuvos medžiotojų ginklų alsuoja naujoviškumu, patrauklumu ir toliau stabiliai skinasi kelią tarp ekonominės klasės graižtvinių ginklų gamintojų, nukonkuruodamas visus, stojančius skersai kelio.

Paėmęs šį kūrinį į rankas supranti, jog nereikia plačios piniginės, kad įgyvendintumėte savo svajones ir norus. Koj reikia – tai Tikka T3x, nes genialu tai, kas paprasta.

tikka t3x

Publikuota: Medžioklė, Liepa 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *