fbpx

Šiurkščiai švelnus Sako A7 Rougtech

hero sakoA71

Daugeliui jau teko girdėti apie Sako modelį A7, pasirodžiusį prieš kelerius metus. Neseniai atsiradusi naujiena – modeliai Sako A7 Rougtech Pro ir Sako A7 Rougtech Range. Šį kartą aptarsiu aktyviai medžioklei skirtą variantą Sako A7 Rougtech Pro.

Sako A7 Rougtech

Unikalus modelis užima vietą tarp standartinių ginklų Tik-ka T3x ir Sako 85 patobulintais konstrukciniais elementais. Naujas modelis Rougtech Pro puikiai įsilieja į vidutinės klasės ginklų kategoriją, tačiau turi didesnį prana-šumą už kitus rinkoje siūlomus variantus. Vamzdžio kontūras kūginis, sumažinantis vibracijas ir suteikiantis ginklui geresnį balansą. Taip pat reikėtų paminėti, kad šio ginklo buožė – tai JAV firmos Bell and Carlson kūrinys. Tai kompozitinė, pilnavidurė buožė su aliuminio rėmo konstrukcija viduje, suteikiančia buožei nepaprastą standumą ir tvirtumą.

Sako A7 Rougtech Pro galima rinktis vieno ilgio vamzdį (62 cm) ir nerūdijančiojo plieno arba juodintą vamzdį, buožės spal-va juoda arba dykumos smėlio (angl. desert tan). Galimi kalibrai: .243 Win, .308 Win, .300 WSM, .270 Win, .30-06 Springfield, 7mm Rem Mag ir .300 Win Mag.

Sako A7 Rougtech
SAKO A7 Roughtech buožės konstrukcija (rentgenograma)

Sako A7 Rougtech šovinių dėtuvė turi panašumų į Tikka T3x dėtuvę, tačiau šovinį paimančios Sako A7 Rougtech dėtuvės žiotys sustiprintos metaline konstrukcija. Šios dėtuvės mechanizmas unikalus ir tuo, kad turi vadinamąją visiškos kontrolės funkciją, t. y. dėtuvė prieš ją išimant turi būti įspaudžiama į vidų, o vėliau nuspaudžiamas dė-tuvės išėmimo mygtukas, kad apsaugotų šaulį nuo netikėto dėtuvės iškritimo. Ši funkcija pasiskolinta iš modelio Sako 85.

Šautuvo spyna – taip pat įdomus Sako ir Tikka mišinys. Trijų dantų spyna pasiskolinta iš modelio Sako 85, o iššokantis ežektorius – iš modelio Tikka T3. Standartiškai Tikka naudoja dviejų dantų sistemą ir iššokantį ežektorių. Viena iš akį traukiančių modelio Sako A7 Rougtech naujovių – optikos montavimo sistema. Ji taip pat atnaujinta ir visiškai nepanaši nė į vieną Sako 85 ar Tikka modelį.

Sako A7 Rougtech
Dėtuvių ir ginklų spynų skirtumai (iš kairės): Tikka T3x, Sako A7 Rougtech, Sako 85

Sako A7 Rougtech turi du trumpus plokštelės tipo weaver laikiklius. Jų pranašumas – galite montuoti bet kokią jums patinkančią optiką su įvairių gamintojų weaver tipo laikikliais. Kaip žinome, tai labai praverčia, kai dedama optika ar kitos paskirties taikymosi prietaisai, kurių tvirtinimas atitinka weaver standartą, arba tada, kai norite užsidėti jums patinkančius bet kokio gamintojo optikos laikiklius.

Taigi, jei galvojate apie vidutinės klasės patikimą ginklą, tinkantį tiek medžioklei, tiek lengvam sportui, turintį nepriekaištingas charakteristikas, ar tiesiog jums reikia paprasto, sklandžiai veikiančio mechanizmo su laiko patikrintomis savybėmis – rinkitės Sako A7 Rougtech.

Sakoma, kad kiekvienam vamzdžiui – savas šovinys, o Sako teigia: kiekvienam šoviniui – mūsų vamzdis.

Publikuota: Medžioklė, Sausis 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *