fbpx

PARODA IWA & OUTDOOR CLASSICS 2005

2016 IWA F 2255

Tarptautinė medžioklinių ir sportinių ginklų bei aksesuarų paroda IWA & OutdoorClassic 2005

Šių metų kovo 18 – 21 dienomis Niurnberge vyko kasmetinė, šiemet jau trisdešimt antroji tarptautinė medžioklinių, sportinių, savigynos ginklų, medžioklės reikmenų bei aksesuarų paroda IWA & OutdoorClassics 2005, sutraukusi į šį Vokietijos miestą virš 1000 gamintojų iš 45 pasaulio šalių. Keturias dienas trukusią parodą šiemet aplankė dar daugiau lankytojų, todėl parodos organizatoriai pagrįstai spėjo, jog numatytas 27 000 lankytojų skaičius buvo ženkliai viršytas.

Iš tikrųjų šie metai IWA & OutdoorClassics 2005 parodai buvo labai optimistiški, o iš organizatorių pusės girdėjosi kaip niekad daug drąsių spėjimų apie kokybiškai naują etapą IWA parodos istorijoje. Didžiausią užsienio gamintojų skaičių kaip visuomet sudarė amerikiečiai. Tokios garsios kompanijos, kaip REMINGTON ar SMITH&WESSON drauge su kitais 170 gamintojų iš JAV pasiūlė įspūdingą gaminių asortimentą. Europoje amerikiečiai gerai žinomi sugebėjimu diktuoti gaminių funkcionalumo tendencijas. Kaip pavyzdį galima paminėti optinių taikiklių gamintoją iš JAV – kompaniją BURRIS, kuri štai jau antri metai sėkmingai skverbiasi į Europos rinką. Vartotojo poreikių pažinimas yra pagrindinė kompanijos strategija, kuri ir laiduoja kokybiškų ir paklausių gaminių sukūrimą.

Visi BURRIS optiniai taikikliai turi keletą savybių, kuriomis paprastai pasižymi tik aukščiausios kokybės optiniai taikikliai. Lęšių gamyboje naudojamas brangus aukščiausios kokybės stiklas, kuris šlifuojamas ir poliruojamas tol, kol pasiekiama tobula kokybė. Abi lęšio pusės padengiamos daugiasluoksne chemine apsauga pagal išskirtinę HiLume® technologiją. Rezultatas – 99,5% lęšio paviršiaus skaidrumas. Kartais optiniai taikikliai turi išlaikyti didžiulį spaudimą, todėl „Burris” optinių taikiklių korpusai tvirtesni už daugumą kitų, be to – vidiniai komponentai taipogi yra pastiprinti.

Puikus pavyzdys – iš titano pagamintas Black Diamond Titanium taikiklio korpusas. Visų BURRIS optinių taikiklių vidinės spyruoklės jėga padvigubinta. Visos taikiklio reguliavimo sistemos neabejotinai tikslios, o jų detalės plieninės. Specialiai pagamintos keturgubos plombos pašalina bet kokių hermetiškumo problemų galimybę. Gamykloje taikikliai užpildomi absorbuojančiu drėgmę nitrogenu, po ko nitrogenas išsiurbiamas, išvalomas ir vėl leidžiamas į taikiklį. Procesas kartojamas 24 kartus, kad iš taikiklio vidaus būtų pašalinta paskutinė drėgmės molekulė. Testuojamas kiekvieno taikiklio atsparumas vandeniui ir rūkui.

Šiemet BURRIS ypatingai akcentavo specialiai Europos rinkai sukurtą 30mm optinių taikiklių seriją Euro Diamond TM. Šios serijos taikikliai labiausiai tinka medžiojant prasto apšvietimo sąlygomis. Optikos ir mechanikos tobulumas suderintas su ilgamete patirtim, bei medžiotojų poreikių žinojimu suteikia šiaim europinių taikiklių tipui naujos kokybės pojūtį. Dauguma Euro Diamond serijos optinių taikiklių pasižymi savybėmis, toli lenkiančiomis kitų gamintojų modelius: 4:1 reguliuojama didinimo skalė, 4 colius siekiantis akies atitraukimo atstumas. Reguliavimo skalės lengvai matomos, reguliuojamos pirštais ir lengvai atstatomos. Gilūs reljefiniai grioveliai ant galingumo bei paralakso reguliavimo žiedų laiduoja tvirtą jų suėmimą reguliuojant taikiklį. Okuliaras pasižymi europietiško stiliaus vidinio fokusavimo guminiu reguliavimo žiedu. Kiekvienas Euro Diamond serijos taikiklis turi didelį objektyvo lęšį, kuris sukuria didelę vaizdo išeigą vyzdžiui, todėl „pagauti” taikinį žymiai lengviau. Turint omenyje visas šias ypatybes, amerikietišką konstrukciją, BURRIS kokybės garantiją ir prieinamą kainą, galima pasakyti, kad įsigiję šios serijos taikiklį įsigysite kokybę, kurios pranašumas nereikalauja įrodymų.

Dar vienas parodos akcentas – BURRIS žiūronai su lazeriniu tolimačiu B-1500. Tai progresyvi lazerinė sistema, kuri nuosekliai ir tiksliai matuoja nuotolį iki pasirinktų objektų. Šie stereoskopiniai žiūronai laiduoja patogų stebėjimą abiem akim. Vartotojas gali išmatuoti atstumą iki objekto nepaleisdamas jo iš regėjimo lauko. Įsigiję B-1500 žiūronus vietoj dviejų skirtingų prietaisų – tolimačio ir žiūronų, nuo šiol sėkmingai naudosite tik vieną.

Tobula optinė sistema laiduoja aštrų, aiškų vaizdą visomis sąlygomis. B-1500 7X-40mm žiūronai pasižymi revoliucine skaitmenine sistema, kuri lenkia bet kokį kitą tos pačios klasės ir kainos modelį. Žiūronai siunčia nematomus, akims nekenkiančius lazerinius spindulius į jūsų pasirenkamą objektą. Grįžtantieji spinduliai sugaunami skaitmenine schema. Laiko skirtumas leidžia apskaičiuoti atstumą iki taikinio. Maksimalus matuojamo atstumo nuotolis taikiniams, turintiems aukštą atspindį, yra 1512 metrų. Šis atstumas gali kisti dėl oro sąlygų, taikinio atspindžio kokybės ir kt. B-1500 žiūronai įrodė savo patikimumą matuojant nuotolį iki stambių kanopinių žvėrių esant prastam apšvietimui 600 metrų atstumu. Taikinio atspindžio kokybė priklauso nuo taikinio spalvos, paviršiaus, formos ir t.t. Šviesios spalvos geriau atsispindi negu tamsios. Dailus paviršius geriau atsispindi negu grublėtas. Sistema lengviau matuoja atstumą iki didelių taikinių. Matuojant atstumą iki taikinio, kuris stovi statmenai (90 laipsnių kampu) į tolimačio siunčiamą lazerio spindulį, gaunami optimalūs nuotolio skaičiavimo rezultatai. Dėl blogų oro sąlygų (lietaus, rūko, sniego, dulksnos) keičiasi maksimalus tolimačio pamatuojamas nuotolis. Saulėtą dieną sistema veikia optimaliai. Tolimatis gali veikti pro daug stiklo sluoksnių, tačiau tai įtakoja jo veikimą.

Vienas pagrindinių šių metų IWA & OutdoorClassics parodos akcentų, kaip ir pernai, buvo padidėjęs vartotojų susidomėjimas kokybiškais medžioklei skirtais drabužiais. Tokių drabužių siuvimas yra daugelio Skandinavijos kompanijų specializacija. Įdomu tai, kad net tokia garsi Suomijos ginklų bei šaudmenų gamintoja, kaip kompanija SAKO neatsispyrė rinkos padiktuotai tendencijai ir šiemet pasiūlė vartotojams aukštos kokybės modernius medžioklei skirtus drabužius, tiksliau – visą jų seriją, pavadintą taip pat, kaip ir legendiniai graižtviniai šautuvai – T3.

Lietuvoje medžiotojai šiuos rūbus galės įsigyti jau netrukus. Aukštos kokybės peiliai, puikūs gaminiai iš odos – nuo kelioninių krepšių iki dėklų šautuvams ar net odinių rūbų tradiciškai buvo randami Ispanijos gamintojų paviljone.

Salėje Nr.2 Čekijos gamintojai eksponavo medžioklinius ginklus, suvenyrus, meistriškus keramikinius dirbinius. Savo tautiečius šios parodos metu aplankė žinomi Čekijos sportininkai Katerina Kurkova – šaudymo iš orinio šautuvo 2002 metų pasaulio čempionė ir 2004 metų Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja, bei Martinas Tenkas, 2004 metais Bankoke laimėjęs Pasaulio Taurę šaudymo iš pistoleto rungtyje.

Eksponentai iš Italijos – tokie, kaip BERETTA, tradiciškai siūlė neprilygstamą kokybę, išpuoselėtą gaminių išvaizdą bei puikiai suderintus novatoriškumą ir šimtmečius skaičiuojančias ginklų gamybos tradicijas.

– Naujienų šiais metais netrūksta, – pasakojo parodoje apsilankęs UAB „VOLLIT” generalinis direktorius Gintautas Rimša. – BERETTA grupei priklausanti Suomijos kompanija SAKO šiemet parodoje pristatė naują mažo kalibro (5,6mm) šautuvą su keturiais keičiamais vamzdžiais SAKO QUAD SYNTHETIC. Ginklo sukūrimo idėja labia paprasta: šiandien rinkoje yra keletas smulkaus kalibro šovinių, du iš jų yra pakankamai nauji. Šiaip ar taip, paprasta jų konstrukcija ir savybės panašios viena į kitą, taigi SAKO kompanija tiesiog sukūrė šautuvą su pakeičiamais vamzdžiais visiems keturiems kalibrams. Vamzdžių pakeitimas labai lengvas ir greitai atliekamas, be to – keičiant vamzdžius, šautuvas neišsiderina, nepraranda taiklumo ir kulkos smūgio taško. Paminėtina, kad specialiai šiam šautuvui amerikiečių kompanija BURRIS sukūrė optinį taikiklį su BALLISTIC PLEX TM skale, o SAKO ginklų meistrai sukūrė sistemą, pagal kurią, pakeičiant vamzdžius, optinio taikiklio nereikia perderinti.

SAKO QUAD SYNTHETIC šautuvui skirtos šovinių dėtuvės yra dviejų rūšių. Viena skirta .22LR ir .17 Mach2, kita – .22WMR ir .17HMR kalibrams. Šautuvas turi tik vieną spyną, kuri sukurta taip, kad puikiai derintųsi prie visų kalibrų. SAKO QUAD SYNTHETIC mechanizmas turi dvi fiksavimo kilputes. Spynos pakėlimo kampas -50°, atmetimas – 40 mm, o įmušimo galvutės pasistūmimas – 5 mm. Gilzės išmetimui naudojama speciali spyruoklė. Šovinių dėtuvė .22 LR ir .17 Mach2 arba .22 WMR ir .17 HMR kalibrams. Nuleistukas – toks pat, kaip ir kituose SAKO šautuvuose. Paspaudimo jėga reguliuojasi nuo 1 iki 2 kg (2 – 4 lbs). Užsakovui pageidaujant, šautuvui gali būti pritaikytas paminkštintas nuleistukas. Slankiojantis apsaugos skląstis, esantis už spynos rankenėlės, užrakina nuleistuką ir spyną. Buožė pagaminta iš stiklo pluoštu pastiprinto kopolimero polipropileno ir turi specialią sistemą buožės gale, kurios pagalba reguliuojasi atitraukimo ilgis. Tiesi buožė turi iškilimus abiejų rankų delnams. Laisvai slankiojantys vamzdžiai pagaminti naudojant šalto kalimo technologiją. Užsakovo pageidavimu, šautuvas gali būti parduotas su vamzdžiais, kurie žiotyse turi 1/2″-20 UNF sriegius duslintuvui pritaisyti.

SAKO QUAD SYNTHETIC šautuvas turi tokius pačius atvirus taikiklius su kreiptukais, kaip ir kiti SAKO šautuvai. Jų pagalba galima reguliuoti kulkos nukrypimą dėl vėjo. Užsakovui pageidaujant, šautuvas gali būti parduotas be atvirų taikiklių. 11mm integruota įmautė optinio taikiklio laikikliams įtaisyta ant uokso.

Dar viena šių metų SAKO kompanijos naujovė – graižtvinis medžioklinis šautuvas TIKKA T3 SUPER VARMINT. Kaip bazė šiam šautuvui parinktas T3 mechanizmas su dviem užfiksavimo kilputėm. Šautuvo spyna pasižymi plunžeriniu ežektorium ir gali būti lengvai išimta remontui. Spyna ir kitos metalinės šautuvo dalys pagamintos iš nerūdijančio plieno. Vieno skyrelio nuimama šovinių dėtuvė talpina 5-6 šovinius. Vieno skyrelio 3-4 šovinių dėtuvė, priklausomai nuo kalibro, gali būti užsakoma kaip aksesuaras. Viengubo nuleistuko paspaudimo jėga reguliuojasi nuo 1 iki 2 kg (2-4 lbs). Nuleistuko apsauga dviejų pakopų tipo ir užrakina nuleistuką bei šautuvo spynos rankenėlę. Visiems modeliams gali būti pritaikytas paminkštintas nuleistukas. Buožė pagaminta iš stiklo pluošto, pastiprinto kopolimero polipropilenu ir turi specialią sistemą buožės gale tam, kad skėtiklių pagalba reguliuotųsi atitraukimo ilgis. Reguliuojasi buožės žandelio ilgis. Buožės žandelis gali būti pritaikytas ir kairiarankiui šauliui. Tiesi buožė turi iškilumus abiejų rankų delnams. Standartiškai diržo kilpučių sukučiai įtaisyti po buožės priekiu ir galu. Papildomi diržo kilpučių sukučiai stovui pritvirtinti parduodami drauge su šautuvu. Militaristinio stiliaus diržo kilpučių sukučiai gali būti pritvirtinami iš abiejų buožės šonų, taip pat buožės apačioje. Sunkus nerūdijančio plieno vamzdis pagamintas naudojant šalto kalimo technologiją. Šautuvas parduodamas be atvirų taikiklių.

(P.S. iš Archyvų – tai seni straipsniai, išsaugoti iš senų www.vollit.lt svetainių)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *